Strona klubowa

Aktualności

Remis seniorów z Kmicicem na inaugurację rundy rewanżowej

• autor: Wojtika, 2021-04-25 20:31

Półroczna przerwa od piłkarskich, ligowych zmagań spowodowała, że wielu z utęsknieniem czekało na rozbrzmienie pierwszych gwizdków sędziego i wizytę na piłkarskich obiektach, które jednak ze oczywistych względów nie są dostępne dla szerszej publiczności.

Grom Miedźno na pierwszy wiosenny pojedynek, po ligowe punkty udał się do Kruszyny. W dotychczasowej historii ligowych pojedynków każdorazowo wygrywał Grom ale miejscowy obiekt piłkarski jest specyficzny i zadania zdobywania punktów przyjezdnym nie ułatwia tym bardziej, że w tym sezonie „Kmicic Arenę” zdobyli tylko zawodnicy Victorii Częstochowa.

Grom Miedźno w porównaniu z jesiennym spotkaniem bój w Kruszynie rozpoczął od aż ośmiu zmian w kadrze meczowej.

Spotkanie rewelacyjnie rozpoczęło się podopiecznych Dawida Jankowskiego, którzy już kilkanaście sekund po rozpoczęciu spotkania przeprowadzili akcję bramkową. W polu karnym piłkę dobrze dograł Daniel Jóźwik w kierunku Mateusza Rudzkiego, który nie miał problemu ze strzeleniem swojego debiutanckiego gola w swoim pierwszym meczu w barwach klubu z Miedźna. Po 9 minutach przyjezdni prowadzili już 2:0. Korner wykonywany przez Rudzkiego został posłany na dalszy słupek a tam akcję strzałem głową sfinalizował Marcin Szewczyk strzelając 138 bramkę w oficjalnym meczu Gromu. 120 sekund później gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Rzut wolny wybronił Piotr Kott ale w zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła pod nogi Patryka Zawodniaka, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. W 32 minucie było już 2:2. Piłki tuż przed swoim polem karnym nie przeciął Mateusz Pełka, ta trafiła do Sławomira Rolaka, który uderzeniem po dłuższym słupku wyrównał stan meczu. Grom tuż przed przerwą mógł wyjść na prowadzenie. Daniel Jóźwik posłał prostopadłe podanie do Marcina Szewczyka, który wyszedł niemal sam na sam z bramkarzem gospodarzy a jego strzał trafił w bramkarza.

W 56 minucie zespół z dzikiem w herbie miał rzut wolny. Kamil Czajka zdecydował się na bezpośredni strzał z ponad 25 metrów i piłka tuż przy słupku osiągnęła cel… W 63 minucie Błażej Cieśla z 7 metrów trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Piotra Kotta. Ożywienie w grze Gromu spowodowało wprowadzenie na plac gry Tomasz Żurka. Jego akcje skrzydłem spowodowały kłopoty w szykach obronnych rywali. W 88 minucie Mateusz Rudzki wykonywał rzut wolny. Jego centra trafiła na głowę Michała Chłąda a piłka lobując bramkarza Kmicica osiągnęła zamierzony cel.

Ciężko jest ocenić taki mecz kiedy huśtawka nastrojów była tak w jednym, jak i w drugim obozie dość spora. Szybkie, dwubramkowe prowadzenie może nieco rozluźniło zespół z Miedźna. Stan boiska, jego charakterystyka dla przyjezdnych także jest sporym wyzwaniem co odzwierciedlają wyniki Kmicica na swoim obiekcie. Ostatecznie jednak należy docenić zdobyty punkt na ciężkim terenie.

Kolejne, jubileuszowe spotkanie Gromu w Klasie A już w najbliższą sobotę a rywalem będzie lider rozgrywek, Victoria Częstochowa.

24 kwiecień 2021, Kruszyna, godz. 14.30

Kmicic Kruszyna – Grom Miedźno 3:3 (2:2)

Bramki:

1:0 Mateusz Rudzki (asysta Daniel Jóźwik) 1”

2:0 Marcin Szewczyk (asysta Mateusz Rudzki) 9”

2:1 Patryk Zawodniak 12”

2:2 Sławomir Rolak 32”

3:2 Kamil Czajka 57”

3:3 Michał Chłąd (asysta Mateusz Rudzki) 89”

Grom Miedźno: Piotr Kott, Kamil Lubczyński kapitan ??ta kartka (78” Daniel Jędrzejczyk), Tymoteusz Tekieli ??ta kartka, Bartłomiej Lis, Mateusz Pełka (72” Tomasz Żurek), Michał Chłąd bramka 89”, Mateusz Rudzki bramka 1” ??ta kartka, Kacper Kozioł, Daniel Jóźwik, Jakub Chwist (90” + 1” Kamil Koszczyk), Marcin Szewczyk bramka 9” (62” Karol Pełka); zawodnik rezerwowy: Patryk Matyja

Trener: Dawid Jankowski