Strona klubowa

Aktualności

Z serduchem do walki!!!

• autor: Wojtika, 2021-05-09 12:13

Grom Miedźno w XVII kolejce spotkań pokonał na własnym boisku Orlik Blachownia 3:1 (1:0). Bramki dla Gromu zdobywali: Tomasz Żurek, Mateusz Rudzki i Karol Pełka. Dla rywala bramkę po rzucie karnym zdobył Krytian Ratajczak.

Grom Miedźno do spotkania przystępował w mocno okrojonym składzie ale co najważniejsze z ludźmi, którym nie brakuje piłkarskiego charakteru na boisku. Pierwsze minuty spotkania to przewaga gości, którzy wykazywali większą kulturę gry ale co nie przekładało się na akcje podbramkowe. Z każdą minutą to podopieczni Dawida Jankowskiego coraz śmielej atakowali. Jeden z takich ataków zaowocował bramką. Mateusz Rudzki posłał przekątną piłkę w pole karne, która szczęśliwie otarła się o głowę obrońcy Orlika i trafiła do niepilnowanego Tomasza Żurka, który ze stoickim spokojem opanował piłkę i mocnym strzałem otworzył wynik spotkania. Strzelec bramki miał szansę na podwyższenie wyniku tuż przed przerwą ale jego strzał minął o centymetry słupek bramki przeciwników. W tej sytuacji bardzo dobrym zagraniem popisał się Daniel Jóźwik.

Druga część spotkania rozpoczęła się od akcji Orlika Blachownia ale strzał Lipińskiego był zbyt słaby aby zaskoczyć dobrze ustawionego Piotra Kotta. W 51 minucie Mateusz Rudzki wykonywał rzut wolny z połowy boiska. Strzał w kierunku bramki totalnie zaskoczył bramkarza gości i piłka ugrzęzła w bramce Orlika! W 57 minucie dwójkową akcję Tomasz Żurek  - Karol Pełka i ostatecznie strzał tego pierwszego w widowiskowy sposób zastopował bramkarz Orlika wybijając piłkę na rzut rożny. W 77 minucie szaloną akcję przeprowadził Karol Pełka, który w sobie tylko sposób wymanewrował obrońców Orlika, dograł piłkę na 5 metr do niepilnowanego Kacpra Kozioła, który nie zmarnował szansy i umieścił po raz trzeci piłkę w bramce rywali. W 89 minucie Tymoteusz Tekieli nieprzepisowo w polu karnym powstrzymał Przemysława Szczypiora i sędzia zawodów, Piotr Drożdżyński nie miał wątpliwości, że rywalowi należał się rzut karny. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Krystian Ratajczak.

Wygrana, która została mocno wypracowana satysfakcjonuje i dodaje animuszu naszym zawodnikom. Kolejny raz zespół pokazał charakter, wolę walki i ambicję udowadniając, że w tej nielicznej grupie można zrobić dobry wynik. Brawo LWY, brawo GLADIATORZY!!!