Strona klubowa

Aktualności

Porażka z Okszą

• autor: Wojtika, 2021-05-16 13:15

W sąsiedzkich derbach Oksza Łobodno pokonała Grom Miedźno 4:0 (1:0). Grom Miedźno w tym spotkaniu był tylko tłem dla rywala, który w każdym elemencie gry był lepszy. Przyjmujemy porażkę z honorem i patrzymy przed siebie i na czekające nas spotkania.

Pierwsza część spotkania, podobnie jak i druga przebiegały pod dyktando gospodarzy. W pierwszej odsłonie meczu, Grom kilka razy próbował akcji zaczepnych po kontratakach bądź rzutach wolnych centrowanych w pole karne przeciwnika. Już w 2 minucie minimalnie niecelny strzał zza pola karnego obok spojenia słupka z poprzeczką oddał Karol Barzak. Oksza utrzymywała się długo przy piłce jednak dobrze funkcjonowała obrona Gromu aż do 36 minuty kiedy to Karol Barzak dograł piłkę w pole karne do Damiana Turka a ten niepilnowany strzelił z 6 metrów tuż obok interweniującego Piotra Kotta.

Na drugą część spotkania duży wpływ miała druga żółta kartka w tym meczu, którą otrzymał Tymoteusz Tekieli. Była 66 minuta spotkania. W 72 minucie zabójcza kontrę przeprowadziła Oksza. Soczyste dośrodkowanie wychowanka Gromu Miedźno, reprezentującego Okszę Łobodno, Jakuba Skoczylasa, przemknęło po rękawicach Piotra Kotta i trafiło na głowę Mateusza Grada, który z najbliższej odległości skutecznie zamknął akcję Okszy. W 75 minucie było 3:0. Kolejna szybka konta Okszy, podania z połowy Okszy nie przeciął Mateusz Pełka, piłka trafiła pod nogi Damiana Turka, który minął bramkarza Gromu i trafił do pustej bramki. W 79 minucie kolejną sytuację na bramkę gospodarzy efektowną i intuicyjną obroną zastopował Piotr Kott. W 82 minucie Karol Barzak, mimo asysty trzech zawodników Gromu, strzałem tuż przy słupku zdobył dla gospodarzy czwartą bramkę.

Zasłużone zwycięstwo Okszy i udany rewanż za jesienną porażkę w Miedźnie. Zespół Gromu Miedźno jesienią a wiosną to jednak dwie różne drużyny...

Bramki:

1:0 Damian Turek (asysta Karol Barzak) 36”

2:0 Mateusz Grad (asysta Jakub Skoczylas) 72”

3:0 Damian Turek 75”

4:0 Karol Barzak 82”

Składy: Grom Miedźno: Piotr Kott, Tymoteusz Tekieli  66”, Mateusz Pełka, Bartłomiej Lis, Mateusz Rudzki , Tomasz Żurek , Michał Chłąd , Kacper Kozioł, Daniel Jóźwik, Karol Pełka (56” Marcin Szewczyk), Daniel Jędrzejczyk (70” Dawid Jankowski); zawodnicy rezerwowi: Kamil Lubczyński, Patryk Matyja

Trener: Dawid Jankowski