Strona klubowa

Aktualności

Domowa porażka z Płomieniem Czarny Las

• autor: polemistes, 2021-05-23 20:57

W spotkaniu XIX kolejki A - klasy gr. I Grom przegrał dzisiaj na boisku w Miedźnie z Płomieniem Czarny Las 2:3 (1:1). Na listę strzelców ww naszej drużynie wpisał się Daniel Jóźwik i Marcin Szewczyk.

Niedzielny pojedynek Gromu Miedźno z Płomieniem Czarny Las był 21 spotkaniem w rozgrywkach na poziomie Klasy A a wcześniej oba zespoły 14 – krotnie spotykały się na poziomie rozgrywek w Klasie B.

Do składu Gromu po kilku miesiącach nieobecności wrócił na bramkę… Paweł Gala (176 występ w barwach Gromu), który musiał z konieczności zastąpić nieobecnych z przyczyn osobistych i zawodowych etatowych bramkarzy Gromu – Piotra Kotta i Mateusza Łazowskiego. Na boisku zobaczyliśmy także jedną z legend naszego klubu, Piotra Morawca (186 policzalny mecz, 77 policzalnych bramek), który mimo dłuższego rozbratu z piłką pokazał, że w piłkę nie zapomina się grać. W porównaniu ze spotkaniem z Victorią nieobecny był Mateusz Rudzki, który narzekał na drobny uraz.

Stroną przeważającą w spotkaniu byli goście z Czarnego Lasu, którzy wiosną spisują się bardzo dobrze i przed spotkaniem z Gromem mieli na swoim koncie 10 punktów. W pierwszej połowie meczu padły dwie bramki. W 19 minucie Tomasz Stefański mając trochę miejsca i swobody uderzył mocno i precyzyjnie zza pola karnego a piłka osiągnęła cel. Trzy minuty później zespół Gromu wyrównał. Piłkę głową przedłużył Marcin Szewczyk a z 16 metrów celnie, obok bramkarza uderzył Daniel Jóźwik.

W drugiej połowie Grom objął prowadzenie po solowej akcji Marcina Szewczyka, który minął kilku zawodników Płomienia i z ostrego kąta oddał strzał „z Janusza”. Piłka odbiła się dwukrotnie od poprzeczki i murawy a sędzia Cybulski po konsultacji z sędziom bocznym wskazał na środek boiska. Dla weterana boisk w regionie częstochowskim, wychowanka Pogoni Kamyk i byłego zawodnika Liswarty Popów, był to 140 gol w 235 występie w barwach Gromu. Podopieczni Sebastiana Pluty okolicznościami straconej bramki nie podłamali się i co rusz atakowali bramkę Pawła Gali, który jednak nie pozwalał się pokonać aż do 81 minuty. W międzyczasie nasz bramkarz, w efektowny sposób, wybronił groźny rykoszet zmierzający w światło bramki. Rzut rożny, piłka wybita przed pole karne do której dobiegł Rafał Pazera i kontrującym strzałem zdobywała wyrównanie. W 87 minucie spotkania zawodnicy Płomienia przeprowadzili koronkową akcję, którą celnym strzałem wykończył Jakub Bińczyk zdobywając trzecią, zwycięską bramkę dla gości. W ostatnich sekundach spotkania solową akcję przeprowadził jeszcze Sebastian Pluta ale jego szarżę powstrzymali so spółki Paweł Gala i Tymoteusz Tekieli, który wybijał piłkę z lini bramkowej.

Reasumując przebieg spotkania mógł on się pod względem dramaturgii i samego przebiegu podobać. Emocji nie zabrakło do końca. Dla nas szkoda straconych punktów ale rywal okazał się lepszy. Kolejna szansa na punkty w Wielkich Derbach Gminy Miedźno już w sobotę.

Na pochwałę, co będę podkreślał, ponownie zasłużyli wszyscy zawodnicy Gromu, którzy mimo, że nieliczni, walczą ambitnie w każdym spotkaniu. Dziękuję panowie!!!