Przełamanie z Ajaksem

• autor: Wojtika, 2021-06-04 08:43

W XXI kolejce rozgrywek Grom Miedźno po „złotej bramce” Tomasza Żurka pokonał Ajaks Częstochowa. Dla podopiecznych Dawida Jankowskiego to przełamanie po czterech porażkach z rzędu i jednocześnie pierwsze zwycięstwo nad Ajaksem w historii pojedynków między tymi zespołami.

Do pojedynku z Ajaksem zespół Gromu ponownie, tradycyjnie zresztą tej wiosny, przystępował w mocno okrojonym składzie. Za kartkę pauzował Marcin Szewczyk, choroba zmogła Tymoteusza Tekieli, obowiązki zawodowe zatrzymały Mateusza Łazowskiego i Jakuba Chwista a z kontuzjami zmagają się Kamil Lubczyński, Mateusz Rudzki i Daniel Jędrzejczyk. Z tego też względu na bramce ponownie oglądaliśmy Pawła Galę a w ataku bramkarza, Piotra Kotta. No cóż, taki „lajf”.

Zespół rywali także nie dysponował zbyt szerokim składem. W spotkaniu nie mógł wystąpić chociażby grający trener Ajaksu, Grzegorz Kuziorowicz.

Było, nie było faworytem spotkania byli goście, którzy tej rundy pokonali chociażby lidera rozgrywek, Victorię Częstochowa a w ligowej tabeli ocierają się o podium. Pierwsza połowa spotkania przebiegała w tempie piknikowym. Goście próbowali coś skonstruować a gospodarze skutecznie rywalom przeszkadzali próbując od czasu do czasu akcji zaczepnych. Ogólnie 0:0 i jaki wynik taka gra.

Zdecydowanie więcej się działo w drugiej odsłonie meczu. Do 60 minuty zdecydowaną przewagę osiągnęli zawodnicy Ajaksu, którzy z dużą częstotliwością przebywali na połowie Gromu. W 55 minucie bezsensowną interwencję we własnym polu karnym zastosował Mateusz Pełka, który próbując wybić piłkę kopnął rywala. Rzut karny Kacpra Nowaka wybronił Paweł Gala i wynik nie drgnął. W 66 minucie Piotr Morawiec przewrócił się w narożniku pola karnego a jego aktorskie popisy znalazły uznanie w oczach sędziego, który nie omieszkał wskazać na jedenasty metr. Niestety, strzał Michała Chłąda obronił bramkarz Ajaksu, próba dobicia piłki przez Tomasza Żurka okazała się mało skuteczna i wynik nie drgnął. W 85 minucie świetnymi dwoma interwencjami popisał się Paweł Gala, który najpierw obronił rzut wolny a chwilę potem, instynktownie ponowioną akcję rywali. W 86 minucie zespół Gromu przeprowadził akcję bramkową. Daniel Jóźwik dorzucił piłkę na dalszy słupek, którą głową zgrał, nie najwyższy przecież, Piotr Morawiec do Karola Pełki, a ten tak uderzał piłkę, że ta trafiła do ustawionego na 4 metrze przed bramką gości, Tomasz Żurka, który w końcu umieścił futbolówkę w bramce rywali. Dla Tomasza Żurka był to 45 gol w barwach klubu i w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców na przestrzeni ostatnich 17 lat zajmuje 4. miejsce.

Zwycięstwo nad Ajaksem powoduje, że Grom Miedźno może już spokojnie myśleć o kolejnym sezonie w gronie zespołów A – klasowych i o kolejnym rywalu, którym w najbliższą niedzielę będzie Liswarta Popów.

Statystyki spotkania

strzały na bramkę

faule

spalone

rzuty rożne

celne

niecelne

Grom Miedźno

3 (0)

3 (2)

15 (8)

1 (1)

Ajaks Częstochowa

9 (2)

9 (7)

10 (4)

5 (1)

8 (1)

()w nawiasie statystki dotyczą I połowy spotkania

Raport meczowy

3 czerwiec 2021, Miedźno, godz. 17.00

Grom Miedźno – Ajaks Częstochowa 1:0 (0:0)

Bramka:

1:0 Tomasz Żurek (asysta Karol Pełka)

Składy:

Grom Miedźno: Paweł Gala, Dawid Jankowski, Michał Chłąd , Mateusz Pełka, Bartłomiej Lis, Tomasz Żurek, Kacper Kozioł, Daniel Jóźwik, Karol Pełka, Piotr Morawiec, Piotr Kott  (90” + 2” Patryk Matyja)

Trener: Dawid Jankowski

Ajaks Częstochowa: Szymon Fyda, Piotr Pawłowski, Dawid Zaniewski (52” Marcin Śnieżyński), Dominik Wysocki (70” Mikołaj Malczewski), Mateusz Dziewoński, Piotr Ostalski, Dawid Kos , Kacper Nowak, Paweł Janik, Michał Michalczyk, Kamil Zaskórski (82” Jakub Ostrowski)

Trener: Grzegorz Kuziorowicz

Żółte kartki: Michał Chłąd, Piotr Kott (Grom Miedźno) - Dawid Kos (Ajaks Częstochowa)

Zawodnik meczu

Grom Miedźno – Paweł Gala

Ajaks Częstochowa – Kamil Zaskórkski

Sędziowie

Andrzej Bartelt – Bartosz Henel – Michał Łatka

Kibiców: ok. 70.

autor: Wojtika 2021-06-07 22:29:30

Profil Wojtika w Futbolowo Po porażce z Polonia Unią Widzów z posady trenera Pogoni Blachownia zrezygnował Patryk Grzybek. Zarząd poszukuje obecnie trenera, który poprowadziłby zespół w ostatnich spotkaniach sezonu.

autor: Wojtika 2021-06-09 22:41:14

Profil Wojtika w Futbolowo Jak się okazuje dymisja Patryka Grzybka z funkcji trenera Pogoni Blachownia była krótkotrwała. Po konstruktywnej rozmowie trener wrócił do swoich obowiązków.

autor: Wojtika 2021-06-09 22:43:14

Profil Wojtika w Futbolowo Dariusz Sobolewski na ostatnie mecze sezonu zasili Błękitnych Libidza, którzy znaleźli się w mało komfortowej sytuacji i zajmują ostatnie miejsce w grupie I, Klasy A. Transfer Sobolewskiego jest możliwy ponieważ kontuzji uległ dotychczasowy bramkarz Błękitnych, wypożyczony z Pogoni Kamyk, Dawid Rygalik