Pierwszy sparing na remis

• autor: Wojtika, 2021-07-30 23:12

Drugi tydzień przygotowań do rozgrywek w sezonie 2021/2022 został zakończony spotkaniem sparingowym z Olimpią Huta Stara, który zakończył się wynikiem 2:2 (2:1). Bramki dla Gromu zdobywali tzw. zawodnik testowany oraz wracający z wypożyczenia ze Znicza Kłobuck, Szymon Jóźwiak.

Rozgrywki Klasy A, grupa I rozpoczną się w weekend 21/22. sierpnia. Wśród rywali Gromu znalazły się zespoły, które opuściły Klasę Okręgową czyli Lotnik Kościelec i Grom Cykarzew. Ponadto w rozgrywkach wystąpi beniaminek, zwycięzca rozgrywek Klasy B, grupa I - Metal Rzeki Wielkie a nieszczęście innych stało się szczęściem i uśmiechem losu dla Sparty Nowa Wieś i Orlika Blachownia, które mimo, że zajęły miejsca spadkowe to nadal będą występować w gronie zespołów A - klasy. Pozostałe zespoły z którymi zmierzy się Grom w edycji 2021/2022 to: Oksza Łobodno, Liswarta Popów, Ajaks Częstochowa, Naprzód Ostrowy, Kmicic Kruszyna, Płomień Czarny Las, Błękitni Libidza, Sokół Wręczyca Wielka. W porównaniu z poprzednim sezonem w grupie I zabraknie Płomienia Częstochowa i Białej Gwiazdy Krasice.

Zespół Gromu będzie uczestniczył także w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa. W rundzie wstępnej, która odbędzie się 14/15.08., godz. 17.30 rywalem podopiecznych Dawida Jankowskiego będzie Płomień Częstochowa.

Runda wiosenna w wykonaniu zespołu, który zmagał się z problemami kadrowymi była ciężka i mozolna. Aby zapobiec powtórce z rozrywki, kadra przed nowym sezonem została uzupełniona i, mamy nadzieję, że wzmocniona. Póki co nie będziemy ujawniać zbyt wielu personaliów nowych zawodników, których systematycznie będziemy przedstawiać na łamach naszego portalu.

Przechodząc do spotkania sparingowego z Olimpią Huta Stara to rywal okazał się zgranym i wymagającym rywalem. W sezonie 2020/2021 Olimpia w rozgrywkach Klasy A, grupa II zajęła 5. miejsce. Optyczną przewagę w spotkaniu posiadali podopieczni Kamila Sulińskiego ale to zwodnicy Gromu pierwsi zdobyli bramki w tym spotkaniu. W 21 minucie wrzutkę w pole karne wykorzystał zawodnik testowany. W 44 minucie solową akcję wykończył celnym strzałem do bramki rywali Szymon Jóźwiak. Goście odpowiedzieli bramką tuż przed końcem pierwszej części spotkania.

W drugiej odsłonie trenerzy obu zespołów dokonali kilku zmian w składzie. Więcej ponownie akcji po swojej stronie zapisali zawodnicy z Huty Starej i to oni w 70 minucie po solowej akcji zdołali wyrównać stan meczu. Mimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron wynik spotkania nie uległ zmianie.

30.07.2021, Miedźno, godz. 18.45

Grom Miedźno - Olimpia Huta Stara 2:2 (2:1)

Bramki:

1:0 za. test. (as. zaw. test) 21"

2:0 Szymon Jóźwiak (as. zaw. test.) 44"

2:1 Olimpia Huta Stara 45"

2:2 Olimpia Huta Stara 70"

Skład Gromu: Piotr Kott, Mateusz Pełka (46" zaw. test. 5 - LP), Bartłomiej Lis, Tymoteusz Tekieli (65" Daniel Jędrzejczyk), Daniel Jóźwik (42" Kamil Lubczyński), zaw. test. 1 - MK (61" zaw. test.3 - FD), zaw. test. 2 - SK, zaw. test. 3 - FD (46" Mateusz Rudzki), Szymon Jóźwiak (73" Mateusz Pełka), Tomasz Żurek (16" Kacper Kozioł), zaw. test. 4 - RK (61" Karol Pełka)

W najbliższym czasie zespół Gromu ma w planach rozegranie spotkań kontrolnych z Pogonią Kamyk, Błękitnymi Libidza oraz juniorskim zespołem Victorii Częstochowa. O miejscu i dokładnej dacie spotkań będziemy informować.