Trzysetka Tomasza Żurka

• autor: Wojtika, 2021-08-22 11:10

W inauguracyjnym spotkaniu rozgrywek Klasy A, grupa I faworyzowany i stawiany w roli faworyta do końcowego sukcesu w lidze, spadkowicz z Klasy Okręgowej, Lotnik Kościelec pokonał Grom Miedźno 3:1 (0:1). Fantastyczną bramkę dla Gromu zdobył Dominik Fajer ale nie mniej ważnym wydarzeniem był trzysetny mecz w barwach Gromu Miedźno, Tomasza Żurka, który do naszego klubu trafił właśnie z Lotnika Kościelec.

W wyjściowym składzie Gromu pojawiło się aż pięciu debiutantów: Michał Szyda – obrońca, pozyskany z Warty Mstów, Kryspin Malinowski – pomocnik, pozyskany z Piasta Przyrów, Dominik Fajer i Konrad Szwarc – pomocnicy, pozyskani z sokoła Olsztyn oraz Krystian Ratajczak – napastnik, pozyskany z Orlika Blachownia. Warto dodać o powracających do gry Martina Giericha i po okresie wypożyczenia do Znicza Kłobuck, Szymona Jóźwiaka. Na swój debiut w seniorskim zespole Gromu czeka Nikodem Kowalik, wychowanek klubu, który ostatnie lata spędził w zespołach młodzieżowych Znicza Kłobuck.

Z poziomu trybun stadionu w Kościelcu zawody obserwował Janusz Kowalik (debiut w barwach Gromu w sezonie 1988/1989; 141 policzalnych spotkań w których zdobył 59 bramek), wychowanek klubu z Miedźna a przez kilka sezonów zawodnik Lotnika Kościelec, który w tamtym okresie z dużym powodzeniem występował w IV lidze. Na trybunach nie zabrakło także innej legendy klubu, Rafała Jędrysiaka, który w barwach Gromu debiutował w sezonie 1992/1993 a policzalnych spotkań ma na swoim koncie 131 i 45 bramek. Oczywiście statystyki dla obu zawodników Gromu są zdecydowanie bogatsze jednakże brakuje źródeł do uzupełnienia danych.

W pierwszej części spotkania oglądaliśmy spotkanie gdzie obie strony nie uzyskały zdecydowanej przewagi. W 25 minucie Kryspin Malinowski ze środka boiska zagrał piłkę do Dominika Fajera, który będąc ponad 30 metrów od bramki strzeżonej przez Andrzeja Cieślaka, posłał uderzenie, które trafiło w same „widły” bramki. Gol, bramka z typu – stadiony świata. W 35 minucie spotkania miała miejsce sytuacja, która gdyby (ważne słowo) została wykorzystana, mogła zdecydować o losach pojedynku. Wybicie bramkarza Gromu, Mateusza Łazowskiego przeszło obrońcę Lotnika, piłka trafiła do Szymona Jóźwiaka, który znalazł się oko w oko z bramkarzem gospodarzy ale jego strzał trafił tylko w Cieślaka. Pierwsza połowa, 1:0 dla Gromu – niespodzianka.

Podopieczni Przemysława Chobota na drugą część spotkania wyszli z dużo determinacją. Sunące, atak po ataku na bramkę Gromu zwiastowały i pachniały rychłym wyrównaniem i takie nastąpiło w 52 minucie spotkania. Dośrodkowanie Damiana Kotasa na dalszym słupku wykorzystał Antoni Rybaniec, który przed sezonem został wykupiony z częstochowskiej Victorii. W 60 minucie Grom stracił piłkę w środkowym sektorze boiska, piłka powędrowała ponownie do bocznego sektora boiska, wrzutka i ponownie akcję na dalszym słupku zamykał Rybaniec, który celnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom. Wynik spotkania ustalił Marcin Kiwacz, powracający do Lotnika po okresie pobytu w Gromie Cykarzew, który zza pola karnego, ładnym strzałem podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Grom w tej części spotkania popełnił zbyt dużo błędów wobec odmienionego po przerwie rywala. Jedną z nielicznych sytuacji podopieczni Dawida Jankowskiego mieli w końcówce spotkania, kiedy to Konrad Szwarc minimalnie niecelnie uderzył z rzutu wolnego.

Reasumując pierwszy mecz Gromu w nowym anturażu  - widać, że jeszcze nie wszystko funkcjonuje tak jak powinno, jednak potencjał w zespole jest spory, no i w końcu zespół nie boryka się z kłopotami kadrowymi.

Wróćmy jeszcze na chwilę do trzysetnego spotkania Tomasza Żurka, który już od 12 lat jest zawodnikiem Gromu i już dawno znalazł się w gronie legend naszego klubu. Tomek debiutował w zespole seniorów dokładnie 05.04.2009 w meczu wyjazdowym z Wartą Zawada zakończonym zwycięstwem Gromu 3:2. Warto nadmienić, że Tomasz reprezentuje nasz klub także w biegach narciarskich i promuje klub w swoich wysokogórskich wyprawach. Tomku – dziękujemy!!!

Kolejny pojedynek Grom Miedźno rozegra z Kmicicem Kruszyna, który odbędzie się, w niedzielę, 29 sierpnia 2021 o godz. 17.00. Zapraszamy już dziś na LudwikPark.

Statystyki spotkania

strzały na bramkę

faule

spalone

rzuty rożne

celne

niecelne

Lotnik Kościelec

5 (0)

10 (3)

15 (7)

3 (2)

7 (2)

Grom Miedźno

3 (3)

4 (2)

21 (17)

1 (0)

2 (1)

()w nawiasie statystki dotyczą I połowy spotkania

Skład Gromu w zakładce relacja ze spotkania.