Pierwszy punkt Gromu w sezonie

• autor: Wojtika, 2021-08-30 19:38

Podopieczni Dawida Jankowskiego zdobyli pierwszy punkt w rozgrywkach Klasy A, grupa I. W pojedynku z Kmicicem Kruszyna padł remis 3:3 (1:3) a bramki na wagę remisu zdobył Martin Gierich a wcześniej Szymon Jóźwiak. Z przebiegu spotkania ciężko jednoznacznie ocenić wartość zdobytego punktu.

Do spotkania Grom Miedźno – Kmicic Kruszyna oba zespoły przystępowały z zerowym dorobkiem punktowym i takim samym stosunkiem bramkowym. Grom Miedźno przegrał wyjazdowe spotkanie z faworytem rozgrywek, Lotnikiem Kościelec. Kmicic Kruszyna, u siebie musiał uznać wyższość Płomienia Czarny Las.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy. Świetne, prostopadłe podanie Dominika Fajera wykorzystał Szymon Jóźwiak, który podcinką pokonał Sławomira Rolaka, nieetatowego bramkarza gości. W 9 minucie goście przeprowadzili kontrę, która zakończyła się faulem Kryspina Malinowskiego w polu karnym i sędzia zawodów, Mariusz Komański nie miał wątpliwości aby wskazać na „wapno”. Rzut karny na bramkę zamienił Kamil Czajka. W 12 minucie goście z Kruszyny przeprowadzili zabójcza kontrę, której głównym autorem był Adrian Bodanka, zawodnik, który po okresie pobytu w Gromie Cykarzew postanowił wrócić do Kmicica. Napastnik gości nie mając wsparcia kolegów uderzył zza pola karnego a piłka odbijając się od słupka znalazła się w siatce. W 30 minucie Adrian Bodanka wykorzystał prostopadłe podanie kolegi i będąc w polu karnym nie wiele się zastanawiając oddał celny strzał na bramkę Piotra Kotta podwyższając prowadzenie Kmicica. Zespół Gromu choć miał przewagę optyczną w posiadaniu piłki niestety nie mógł przekuć tego stanu rzeczy na sytuacje bramkowe.

Druga cześć spotkania wyglądała niemal identycznie jak pierwsza. Grom próbował konstruować kolejne akcje, które skutecznie były rozbijane przez gości czyhających na kontrataki. W 67 minucie Martin Gierich z ostrego konta dał „tlen” gospodarzom kiedy umieścił piłkę po zagraniu Szymona Jóźwiaka i strzelił z ostrego konta. W 86 minucie wrzutka Szymona Jóźwiaka powędrowała na dalszy słupek a akcje skutecznie zamknął Martin Gierich dla którego to były bramki numer 33 oraz 34 w barwach Gromu. Goście w międzyczasie zaliczyli poprzeczkę oraz bardzo dobrą sytuację Włodarka zakończoną niecelnym strzałem.

Ciężko ocenić spotkanie, które, mimo odrabiania straty dwóch bramek było prowadzone pod dyktando gospodarzy. Jedno jest wiadome, w piłce nożne noty za wrażenia artystyczne nie ma a najważniejsze jest to co w bramce…

Dla zespołu z Kruszyny to pierwszy wywalczony punkt na boisku w Miedźnie. W dotychczasowej historii w Miedźnie 4 razy wygrywał Grom i odnotowano 1 właśnie remis, w spotkaniach w Kruszynie 2 razy wygrywał Gromu i raz odnotowano remis.

Setne spotkanie w barwach Gromu rozegrał Daniel Jóźwik. Wychowankowi klubu życzymy kolejnych udanych występów w barwach Gromu Miedźno.

Statystyki spotkania

strzały na bramkę

faule

spalone