Strona klubowa

Aktualności

Punkt w Czarnym Lesie

• autor: polemistes, 2021-09-05 15:38

Remisem 1:1 (1:0) zakończyło się spotkanie III kolejki A - klasy gr. I, w którym Płomień Czarny Las podejmował zespół Gromu Miedźno. Wynik spotkania otworzył w pierwszej połowie Jan Kociszewski, a po zmianie stron rezultat ustalił Martin Gierich. Nasz zespół po trzech kolejkach pozostaje bez zwycięstwa.

Do trudnego, wyjazdowego meczu Grom przystępował bez kilku zawodników, którym zatrzymały sprawy urlopowe, zawodowe, zdrowotne i przede wszystkim życiowe, ale taki już jest urok A - klasowych rozgrywek. W spotkaniu po przerwie zadebiutował na A - klasowych boiskach siedemnastoletni Nikodem Kowalik, pozyskany przed sezonem ze Znicza Kłobuck, a w przeszłości zawodnik naszego klubu.

W pierwszej części meczu więcej sytuacji bramkowych wypracował zespół gospodarzy, ale tylko jedną zamienił na bramkę. W 33 minucie spotkania rajd lewą stroną boiska przeprowadził obchodzący niedawno szesnaste urodziny Jan Kociszewski, wymanewrował naszego obrońcę Mateusza Pełką i strzelił precyzyjnie po długim słupku, nie dając szans Piotrowi Kottowi. Kilka minut później Rafał Stefański pokonał Kotta po raz drugi, ale w tej sytuacji sędzia spotkania Michał Cybulski dopatrzył się faulu napastnika Płomienia na Bartłomieju Lisie i ostatecznie bramki nie uznał.

W przerwie meczu trener Dawid Jankowski dokonał jednej zmiany w składzie Gromu, desygnując do gry wspomnianego wcześniej Nikodema Kowalika, w miejsce Mateusza Pełki. W tej części spotkania gra naszego zespołu zyskała nieco na jakości, co przełożyło się na sytuacje pod bramką gospodarzy. Kluczowa dla wyniku była 72 minuta, gdy odważną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Nikodem Kowalik, zagrał mocne podanie do Martina Giericha, którego pierwsze uderzenie na bramkę sparował Piotr Mrożek, ale wobec dobitki był już bezradny.