Derby dla Gromu Miedźno!!!

• autor: polemistes, 2021-09-12 08:23

Po bramkach Konrada Szwarca, Kryspina Malinowskiego, Szymona Jóźwiaka i Martina Giericha Grom pokonał we wczorajszym spotkaniu derbowym Naprzód Ostrowy 4:2 (2:1). Gospodarze odpowiedzieli dwoma golami Marcina Pełki.

Kolejne Derby Gminy Miedźno za nami. Wczorajszy mecz, jak wiele międzysąsiedzkich pojedynków, miało swoją dramaturgię, zwroty akcji oraz emocje sportowe i pozasportowe. Trener Jankowski w porównaniu do poprzednich spotkań musiał przede wszystkim na nowy sposób ustawić dwójkę środkowych obrońców, desygnując do gry Bartłomieja Lisa i Nikodema Kowalika, za nieobecnych Michała Szydę i Tymoteusza Tekieli.

Pierwsze minuty zwiastowały, że pojedynek będzie zacięty, bo tuż po rozpoczęciu gry żółtą kartkę obejrzał zawodnik gospodarzy Łukasz Szczypior, w sposób nieprzepisowy zatrzymując Szymona Jóźwiaka. Pierwsza bramka spotkania padła w 17 minucie, gdy po raz kolejny Naprzód dopuścił się faulu na naszym lewoskrzydłowym. Do ustawionej piłki na 25 metrze podszedł Konrad Szwarc i pewnym strzałem pokonał Wojciecha Grzejdę. Grom kontrolował przebieg spotkania i w 28 minucie podwyższył prowadzenie. Niezdecydowanie gospodarzy wykorzystał Kryspin Malinowski, który dopadł do źle wybitej piłki przez Naprzód i z linii pola karnego uderzył "po długim słupku", nie dając szans bramkarzowi miejscowych. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gospodarzy. Po przerwie na nawodnienie zaordynowanej przez sędziego Andrzeja Bartelta Naprzód ruszył do bardziej zdecydowanych ataków co przyniosło efekt w 40 minucie. Dynamiczny rajd lewą stroną boiska przeprowadził Marcin Pełka, złamał do środka i uderzył nie do obrony przy lewym słupku bramki strzeżonej przez Piotra Kotta. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i nasz zespół na przerwę schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron przewagę optyczną posiadał Naprzód, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe. Niestety w 59 minucie niezdecydowanie naszych obrońców wykorzystał Marcin Pełka, doprowadzając do wyrównania. Trener Jankowski dokonał roszad w składzie i Grom ruszył odważniej do przodu. W 63 minucie groźną akcję prawą stroną boiska przeprowadził wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Michał Chłąd, ale jego strzał wylądował na słupku bramki Grzejdy. W 78 minucie udało się wreszcie znów pokonać bramkarza Naprzodu. Kacper Kozioł ze środka boiska zagrał do Szymona Jóźwiaka, który wbiegł w pole karne, uderzył celnie i... wyprowadził Grom na prowadzenie. Cztery minuty później Kacper Kozioł strzelił sprzed pola karnego na bramkę rywala, piłkę "wypluł" przed siebie golkiper gospodarzy do której dopadł Martin Gierich i z bliska ustalił wynik meczu. Gospodarze ruszyli jeszcze do zmasowanych, ale mało skutecznych ataków, jednak nie byli w stanie ugrać nic więcej. W 88 minucie po dwóch żółtych kartkach i w konsekwencji czerwonej boisko opuścił nasz kapitan Kamil Lubczyński, ale nie wpłynęło już to znacząco na przebieg i wynik meczu. Warto odnotować, że w końcówce spotkania na placu gry, po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzjami, pojawili się Marcin Szewczyk i Paweł Gala.

Za tydzień nasz zespół  zagra na wyjeździe po raz trzeci, tym razem z Liswartą Popów w Zawadach.

Skład:
1. Piotr Kott
2. Nikodem Kowalik
3. Bartłomiej Lis
4. Kamil Lubczyński (C)
5. Daniel Jóźwik
6. Kryspin Malinowski (84' Marcin Szewczyk)
7. Konrad Szwarc
8. Dominik Fajer (73' Kacper Kozioł)
9. Szymon Jóźwiak (89' Paweł Gala)
10. Martin Gierich
11. Krystian Ratajczak (60' Michał Chłąd)

Rezerwowi: Mateusz Pełka, Patryk Matyja

0:1 Konrad Szwarc 17'
0:2 Kryspin Malinowski 28'
1:2 Marcin Pełka 40'
2:2 Marcin Pełka 59'
2:3 Szymon Jóźwiak 78' (asysta Kacper Kozioł)
2:4 Martin Gierich 78'

autor: Wojtika 2021-09-12 10:49:12

Profil Wojtika w Futbolowo Łyk statystyki po derbach:
Za nami 58 derby Gminy Miedźno, w tym 36 rozegrane w ramach Klasy A.
Grom Miedźno przerwał passę 3 kolejnych derbowych porażek.
W A - klasowych rozgrywkach było to 10 zwycięstwo Gromu. Po wczorajszym spotkaniu bilans bramkowy w A - klasowych rozgrywkach derbowych zatrzymał się na bilansie 60 strzelonych bramek po stronie Gromu, 91 strzelonych bramek po stronie Naprzodu.

autor: Wojtika 2021-09-12 10:53:40

Profil Wojtika w Futbolowo Ze swojej strony pragnę podziękować zawodnikom za walkę i determinację a Prezesowi Magdziarzowi za gratulacje. Panie Prezesie, proszę pamiętać, że wspólnie tworzymy piłkarskie święto Gminy Miedźno. Serdecznie zapraszam na rewanż do Miedźna i wówczas niech wygra lepszy na boisku. Dziękujemy za wczorajsze spotkanie i powodzenia w kolejnych ligowych pojedynkach.