Wygrana z Liswartą Popów

• autor: polemistes, 2021-09-18 20:45

Po bramce Szymona Jóźwiaka i dwóch Michała Chłąda Grom pokonał dzisiaj w wyjazdowym meczu Liswartę Popów 3:2 (2:1). Gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami Bartłomieja Piłatowskiego.

Międzysąsiedzki pojedynek pomiędzy Liswartą Popów a Gromem Miedźno zapowiadał się niezwykle ciekawie, bo oba zespoły przed tygodniem wygrały swoje spotkania i w dotychczasowych rozgrywkach tylko raz zaznały goryczy porażki, z liderem Lotnikiem Kościelec.

W naszym zespole trener miał do dyspozycji praktycznie pełną kadrę, z wyjątkiem... bramkarza, ponieważ obu naszych golkiperów zatrzymały sprawy osobiste. Z tego też powodu pomiędzy słupkami stanął Paweł Gala, zakładając jednocześnie opaskę kapitana.

W przeciągu całego spotkania nasz zespół wypracował więcej klarownych sytuacji bramkowych, ale wykorzystał tylko trzy. Pierwsza bramka padła w 23 minucie, gdy piłkę zagraną z lewej strony boiska przez Szymona Jóźwiaka z kilku metrów wpakował do siatki Michał Chłąd pomimo interweniującego Artura Rysia. Grom w tej części stworzył kilka bardzo dogodnych sytuacji podbramkowych, ale skuteczność dzisiaj nie była naszym największym atutem. W 37 minucie gospodarze przeprowadzili akcję lewą stroną boiska. Mocne dośrodkowanie Liswarty końcówkami palców wybił Paweł Gala, ale piłka spadła pod nogi Bartłomieja Piłatowskiego, który precyzyjnym uderzeniem w okienko bramki Gromu wyrównał wynik spotkania. Nasz zespół przed przerwą odpowiedział jeszcze raz. Nikodem Kowalik zagrał długą piłkę z własnej połowy do Martina Giericha, a ten prostopadłym podaniem obsłużył Szymona Jóźwiaka, który stanął "oko w oko" z bramkarzem Liswarty. Nasz lewoskrzydłowy wyprowadził Grom na prowadzenie, posyłając futbolówkę pomiędzy nogami interweniującego Artura Rysia.

W drugiej połowie Grom znów częściej kreował sytuacje bramkowe, ale zdecydowanie zabrakło zimnej krwi naszym zawodnikom przed bramką rywala. W 60 minucie Dominik Fajer zagrał z prawej strony środkowej strefy boiska do Michała Chłąda, który precyzyjnie uderzył po długim słupku z około 15 metrów, pokonując bramkarza Liswarty w sobotnie popołudnie po raz drugi. Gospodarze próbowali jeszcze walczyć o chociażby punkt, ale Grom kontrolował przebieg meczu. Dopiero w doliczonym czasie gry podanie z lewej strony boiska w pole karne wykorzystał Bartłomiej Piłatowski, zmniejszając rozmiary porażki swojego zespołu.

Podsumowując dzisiejszy mecz warto podkreślić bardzo ambitną grę całego naszego zespołu, a wynik mógłby być jeszcze okazalszy, gdyby udało się wykorzystać wszystkie sytuacje podbramkowe, wykreowane podczas meczu. Cieszą cenne trzy punkty, wywalczone z bardzo wymagającym rywalem. Za tydzień Grom uda się w delegację po raz czwarty z rzędu, tym razem na równie ciężki teren do Łobodna.

Skład:
1. Paweł Gala (C)
2. Nikodem Kowalik
3. Bartłomiej Lis
4. Michał Szyda
5. Kryspin Malinowski (60' Jakub Chwist)
6. Dominik Fajer (85' Kamil Lubczyński)
7. Konrad Szwarc
8. Michał Chłąd
9. Szymon Jóźwiak (68' Tomasz Żurek)
10. Daniel Jóźwik
11. Martin Gierich (75' Krystian Ratajczak)