Strona klubowa

Aktualności

Wygrana z Liswartą Popów

• autor: polemistes, 2021-09-18 20:45

Po bramce Szymona Jóźwiaka i dwóch Michała Chłąda Grom pokonał dzisiaj w wyjazdowym meczu Liswartę Popów 3:2 (2:1). Gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami Bartłomieja Piłatowskiego.

Międzysąsiedzki pojedynek pomiędzy Liswartą Popów a Gromem Miedźno zapowiadał się niezwykle ciekawie, bo oba zespoły przed tygodniem wygrały swoje spotkania i w dotychczasowych rozgrywkach tylko raz zaznały goryczy porażki, z liderem Lotnikiem Kościelec.

W naszym zespole trener miał do dyspozycji praktycznie pełną kadrę, z wyjątkiem... bramkarza, ponieważ obu naszych golkiperów zatrzymały sprawy osobiste. Z tego też powodu pomiędzy słupkami stanął Paweł Gala, zakładając jednocześnie opaskę kapitana.

W przeciągu całego spotkania nasz zespół wypracował więcej klarownych sytuacji bramkowych, ale wykorzystał tylko trzy. Pierwsza bramka padła w 23 minucie, gdy piłkę zagraną z lewej strony boiska przez Szymona Jóźwiaka z kilku metrów wpakował do siatki Michał Chłąd pomimo interweniującego Artura Rysia. Grom w tej części stworzył kilka bardzo dogodnych sytuacji podbramkowych, ale skuteczność dzisiaj nie była naszym największym atutem. W 37 minucie gospodarze przeprowadzili akcję lewą stroną boiska. Mocne dośrodkowanie Liswarty końcówkami palców wybił Paweł Gala, ale piłka spadła pod nogi Bartłomieja Piłatowskiego, który precyzyjnym uderzeniem w okienko bramki Gromu wyrównał wynik spotkania. Nasz zespół przed przerwą odpowiedział jeszcze raz. Nikodem Kowalik zagrał długą piłkę z własnej połowy do Martina Giericha, a ten prostopadłym podaniem obsłużył Szymona Jóźwiaka, który stanął "oko w oko" z bramkarzem Liswarty. Nasz lewoskrzydłowy wyprowadził Grom na prowadzenie, posyłając futbolówkę pomiędzy nogami interweniującego Artura Rysia.

W drugiej połowie Grom znów częściej kreował sytuacje bramkowe, ale zdecydowanie zabrakło zimnej krwi naszym zawodnikom przed bramką rywala. W 60 minucie Dominik Fajer zagrał z prawej strony środkowej strefy boiska do Michała Chłąda, który precyzyjnie uderzył po długim słupku z około 15 metrów, pokonując bramkarza Liswarty w sobotnie popołudnie po raz drugi. Gospodarze próbowali jeszcze walczyć o chociażby punkt, ale Grom kontrolował przebieg meczu. Dopiero w doliczonym czasie gry podanie z lewej strony boiska w pole karne wykorzystał Bartłomiej Piłatowski, zmniejszając rozmiary porażki swojego zespołu.

Podsumowując dzisiejszy mecz warto podkreślić bardzo ambitną grę całego naszego zespołu, a wynik mógłby być jeszcze okazalszy, gdyby udało się wykorzystać wszystkie sytuacje podbramkowe, wykreowane podczas meczu. Cieszą cenne trzy punkty, wywalczone z bardzo wymagającym rywalem. Za tydzień Grom uda się w delegację po raz czwarty z rzędu, tym razem na równie ciężki teren do Łobodna.