To nie był nasz dzień...

• autor: polemistes, 2021-09-26 19:38

W szóstej kolejce spotkań A - klasy Grom Miedźno doznał drugiej porażki w sezonie, przegrywając na boisku w Łobodnie z miejscową Okszą 1:4 (1:2). Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Jakub Chwist.

Międzysąsiedzkie pojedynki pomiędzy Okszą i Gromem od dawien dawna cieszą się sporym zainteresowaniem kibiców i tak też było tym razem. Trener Dawid Jankowski w sobotnie popołudnie nie mógł skorzystać przy wyborze meczowej jedenastki min. z Kryspina Malinowskiego, Kamila Lubczyńskiego, Daniela Jóźwika i Pawła Gali, a w drużynie gospodarzy zabrakło zawieszonego za czerwoną kartkę Mateusza Bednarczyka.

Lepiej spotkanie rozpoczął Grom, który już w 5 minucie meczu objął prowadzenie. Świetną piłkę ze środka boiska zagrał Konrad Szwarc obsługując Szymona Jóźwiaka na lewym skrzydle, ten pociągnął kilka metrów i posłał futbolówkę w pole  karne do Jakub Chwista, który wpakował ją do bramki Okszy. Radość Gromu trwała tylko kilka minut, gdy nieporozumienie naszej dwójki stoperów oraz bramkarza wykorzystał Dawid Pietrzak i doprowadził do remisu. W 28 minucie zespół gospodarzy objął prowadzenie po pewnie wykorzystanej "jedenastce" przez Tomasza Górnika. Chwilę wcześniej sędzia Piotr Skuza dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym przez Nikodema Kowalika. Wynik 2:1 dla Okszy utrzymał się po przerwy.

W przerwie spotkania trener Jankowski dokonał jednej zmiany, za Dominika Fajera na boisku pojawił się Kacper Kozioł. Niestety nasza drużyna słabo "weszła" w drugą odsłonę meczu, bo już w 50 minucie było... 4:1 dla Okszy. Najpierw weteran A - klasowych boisk Łukasz Kostek z bliska pokonał Kotta, a chwilę później najlepszy na boisku w zespole gospodarzy Karol Barzak ustalił, jak się później okazało, wynik meczu. Nasz zespół podejmował co prawda próby zmiany niekorzystnego wyniku, ale tego dnia brakowało zbyt wiele w naszej grze. Punktów zatem trzeba poszukać już za niespełna tydzień, gdy na Ludwik Park zawita Sparta Nowa Wieś.

Skład:
1. Piotr Kott (C)
2. Nikodem Kowalik
3. Bartłomiej Lis
4. Michał Szyda
5. Mateusz Pełka (72' Tymoteusz Tekieli)
6. Michał Chłąd (83' Karol Pełka)
7. Dominik Fajer (46' Kacper Kozioł)
8. Konrad Szwarc
9. Szymon Jóźwiak (60' Krystian Ratajczak)
10. Jakub Chwist (57' Tomasz Żurek)
11. Martin Gierich