Tylko jeden punkt ze Spartą Nowa Wieś

• autor: polemistes, 2021-10-03 21:03

Remisem 1:1 (1:0) zakończyło się spotkanie VII kolejki A - klasy, w którym nasz zespół podejmował wczoraj ostatnią drużynę ligi Spartę Nowa Wieś. W pierwszej połowie bramkarza rywala pokonał Martin Gierich, a po przerwie goście odpowiedzieli trafieniem Dawida Turka.

Do sobotniego spotkania Grom przystępował w roli faworyta, ponieważ goście w dotychczasowych sześciu kolejkach nie zainkasowali jeszcze punktu i legitymowali się bilansem bramowym 2: 24. Boisko, zresztą nie po raz pierwszy i zapewne nie po raz ostatni, zweryfikowało to na co wskazuje tabela i rozpisało swój własny meczowy scenariusz.

Mecz przez 90 minut nie stał na wysokim poziomie, a poczynania boiskowe mocno utrudniał dość silnie wiejący wiatr, szczególnie w pierwszej połowie. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczął nasz zespół, który już w 6 minucie objął prowadzenie. Niefrasobliwość obrońców gości, który nie potrafili wybić piłki spod własnej bramki wykorzystał Martin Gierich, strzałem głową pokonując Dawida Rygalika. W pierwszej odsłonie meczu nasz zespół częściej był przy piłce, kontrolując boiskowe wydarzenia, ale nie wypracował zbyt wielu groźnych sytuacji bramkowych. Warty odnotowania jest strzał Konrada Szwarca z rzutu wolnego, który w ekwilibrystyczny sposób wybronił golkiper Sparty.

Po zmianie stron gra się wyrównała i zespół gości częściej przebywał pod naszą bramką. Ustalające wynik meczu trafienie zapisał na swoje konto Dawid Turek, który otrzymał długą, kreatywną piłkę i pewnym strzałem z pola karnego doprowadził do remisu. Oba zespołu do końca walczyły o zdobycie pełnej puli, ale pomimo kilku sytuacji bramki nie padły i remis z niżej notowanym rywalem stał się faktem.

Spotkanie Sparty po raz ostatni poprowadził trener Wojciech Kozak, który z przyczyn zawodowych zrezygnował z pracy w Nowej Wsi.

...

Skład:
1. Piotr Kott (C)
2. Tymoteusz Tekieli (46' Bartłomiej Lis, 68' Mateusz Pełka)
3. Nikodem Kowalik
4. MIchał Szyda
5. Jakub Chwist (75' Tomasz Żurek)
6. Kryspin Malinowski
7. Dominik Fajer (46' Kacper Kozioł)
8. Konrad Szwarc
9. Szymon Jóźwiak
10. Michał Chłąd (59' Marcin Szewczyk)