Strona klubowa

Aktualności

Wygrana seniorów z Gromem Cykarzew

• autor: polemistes, 2021-10-17 19:42

We wczorajszym spotkaniu IX kolejki A - klasy seniorzy naszego klubu pokonali spadkowicza z Klasy Okręgowej Grom Cykarzew 3:2 (1:1). Na listę strzelców wpisali się Szymon Jóźwiak, Martin Gierich i Konrad Szwarc.

Podczas sobotniego spotkania trener naszego zespołu Dawid Jankowski miał do dyspozycji praktycznie całą kadrę, co na boiskach A - klasy nie zdarza się zbyt często. W zespole gości, spadkowicza z Klasy Okręgowej, zadebiutował zgłoszony do rozgrywek w ostatnim tygodniu bramkarz Adrian Woszczyna, były zawodnik min. Skry Częstochowa, Rakowa Częstochowa i Kotwicy Kołobrzeg, a testowany także w Śląsku Wrocław oraz Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla naszego zespołu, bo już w 14 minucie udało się zdobyć pierwszą bramkę. Świetne podanie Konrada Szwarca ze środkowej strefy boiska trafiło do Szymona Jóźwiaka, który pomimo asysty dwóch obrońców Cykarzewa zdołał opanować piłkę i po solowej akcji "sam na sam" oraz strzale po ziemi pokonał Adriana Woszczynę. Prowadzenie gospodarzy trwało do 33 minuty, gdy Cykarzewianie przeprowadzili akcję lewą stroną boiska, wgrali piłkę w karne i Kacper Krupa pokonał Piotra Kotta strzałem po ziemi.

Druga połowa meczu to nie były piłkarskie Himalaje, ale walką dało by się obdzielić kilka spotkań ligowych. Decydujący dla losów meczu był drugi kwadrans drugiej połowy. W 62 minucie goście z Cykarzewa zagrali piłkę do Adriana Woszczyny, który ustawiony na 25 metrze od własnej bramki źle opanował futbolówkę, do której dopadł Martin Gierich i strzałem sprzed pola karnego do pustej bramki wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Kilka minut później akcję prawą stroną przeprowadził Michał Chłąd, wgrał piłkę w pole karne a tam najlepiej w zamieszaniu pod bramką rywala zachował się Konrad Szwarc i strzałem pod ręką Woszczyny podwyższył nasze prowadzenie. Goście w 72 minucie zdobyli bramkę kontaktową po strzale z pola karnego Alberta Janeczko, ale tego dnia to było zbyt mało, aby pokonać bardzo ambitnie grający nasz zespół. Trzy punkty zostają w Miedźnie!!!