Wygrana seniorów z Gromem Cykarzew

• autor: polemistes, 2021-10-17 19:42

We wczorajszym spotkaniu IX kolejki A - klasy seniorzy naszego klubu pokonali spadkowicza z Klasy Okręgowej Grom Cykarzew 3:2 (1:1). Na listę strzelców wpisali się Szymon Jóźwiak, Martin Gierich i Konrad Szwarc.

Podczas sobotniego spotkania trener naszego zespołu Dawid Jankowski miał do dyspozycji praktycznie całą kadrę, co na boiskach A - klasy nie zdarza się zbyt często. W zespole gości, spadkowicza z Klasy Okręgowej, zadebiutował zgłoszony do rozgrywek w ostatnim tygodniu bramkarz Adrian Woszczyna, były zawodnik min. Skry Częstochowa, Rakowa Częstochowa i Kotwicy Kołobrzeg, a testowany także w Śląsku Wrocław oraz Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla naszego zespołu, bo już w 14 minucie udało się zdobyć pierwszą bramkę. Świetne podanie Konrada Szwarca ze środkowej strefy boiska trafiło do Szymona Jóźwiaka, który pomimo asysty dwóch obrońców Cykarzewa zdołał opanować piłkę i po solowej akcji "sam na sam" oraz strzale po ziemi pokonał Adriana Woszczynę. Prowadzenie gospodarzy trwało do 33 minuty, gdy Cykarzewianie przeprowadzili akcję lewą stroną boiska, wgrali piłkę w karne i Kacper Krupa pokonał Piotra Kotta strzałem po ziemi.

Druga połowa meczu to nie były piłkarskie Himalaje, ale walką dało by się obdzielić kilka spotkań ligowych. Decydujący dla losów meczu był drugi kwadrans drugiej połowy. W 62 minucie goście z Cykarzewa zagrali piłkę do Adriana Woszczyny, który ustawiony na 25 metrze od własnej bramki źle opanował futbolówkę, do której dopadł Martin Gierich i strzałem sprzed pola karnego do pustej bramki wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Kilka minut później akcję prawą stroną przeprowadził Michał Chłąd, wgrał piłkę w pole karne a tam najlepiej w zamieszaniu pod bramką rywala zachował się Konrad Szwarc i strzałem pod ręką Woszczyny podwyższył nasze prowadzenie. Goście w 72 minucie zdobyli bramkę kontaktową po strzale z pola karnego Alberta Janeczko, ale tego dnia to było zbyt mało, aby pokonać bardzo ambitnie grający nasz zespół. Trzy punkty zostają w Miedźnie!!!

...

Skład:
1. Piotr Kott
2. Paweł Gala (85' Tymoteusz Tekieli)
3. Michał Szyda
4. Kamil Lubczyński (C)
5. Jakub Chwist (22' Daniel Jóźwik)
6. Kryspin Malinowski
7. Dominik Fajer (76' Krystian Ratajczak)
8. Konrad Szwarc
9. Szymon Jóźwiak (90' Kacper Kozioł)
10. Michał Chłąd (68' Tomasz Żurek)
11. Martin Gierich

Rezerowi: Andrii Zhul, Mateusz Pełka (Patryk Matyja, Bartłomiej Lis, Nikodem Kowalik)

1:0 Szymon Jóźwiak 14' (asysta Konrad Szwarc)
1:1 Kacper Krupa
2:1 Martin Gierich 62'
3:1 Konrad Szwarc 37' (asysta Michał Chłąd)
3:2 Albert Janeczko 72'

autor: Wojtika 2021-10-18 17:48:45

Profil Wojtika w Futbolowo Po meczu z Amatorem Golce z funkcji trenera Stradomia Częstochowa zrezygnował Artur Jarzyn. Nazwisko nowego trenera ma być znane w najbliższym czasie. Aczkolwiek na podstawie uzyskanych informacji wnioskujemy, że będzie to trener związany obecnie z klubem Klasy A, grupa I.

autor: Wojtika 2021-10-18 17:49:58

Profil Wojtika w Futbolowo Zgłoszeniem do rozgrywek Michała Kowalczyka (w poprzednim sezonie MKS Myszków) zainteresowana jest Biała Gwiazda Krasice.

autor: Wojtika 2021-10-19 20:34:12

Profil Wojtika w Futbolowo Posadę trenera zespołu Stradom Częstochowa ma objąć Mariusz Sędzielewski, który prowadzi także A - klasowy Kmicic Kruszyna oraz juniorskie zespoły Unii Rędziny.