Pewne zwycięstwo w Rzekach Wielkich

• autor: polemistes, 2021-10-23 21:01

Po bramkach Szymona Jóźwiaka, Martina Giericha i dwóch Konrada Szwarca Grom Miedźno pokonał dzisiaj na wyjeździe beniaminka rozgrywek Metal Rzeki WIelkie 4:1 (2:0).

Sobotnie spotkanie, pomimo wysokiego zwycięstwa, do łatwych z pewnością nie należało, ale było w pełni zasłużone. Trener Dawid Jankowski dokonał trzech zmian w składzie względem ostatniego, również zwycięskiego spotkania z Gromem Cykarzew, między innymi w bramce naszej drużyny, gdzie po raz drugi w tym sezonie zaprezentował się były zawodnik ukraińskiego FC Lubny Andrii Zhul. Zmagania boiskowe, szczególnie w pierwszej połowie,  mocno utrudniała pogoda, ponieważ oprócz silnie wiejącego wiatru momentami padał i bardzo intensywny deszcz przy stosunkowo niskiej temperaturze.

W pierwszej połowie spotkania więcej groźnych sytuacji wypracował nasz zespół, który już w 8 minucie otworzył wynik, po bardzo ładnej, wręcz książkowej akcji. Dynamiczny rajd lewą stroną boiska przeprowadził Szymon Jóźwiak, który na pełnej szybkości dośrodkował w pole karne a Martin Gierich strzałem głową pokonał bramkarza Metalu Jakuba Kozę. Kilka minut później przed szansą na podwyższenie wyniku stanął  Jóźwiak, który jednak w sytuacji sama na sam musiał uznać wyższość golkipera miejscowych. W 20 minucie nasz lewoskrzydłowy zdołał wpisać się na listę strzelców, wykorzystując podanie Martina Giericha i w kolejnej sytuacji sama na sam nie dając już szans bramkarzowi Metalu.

Po zmianie stron Metal zaatakował odważniej i zdecydowanie częściej gościł pod naszą bramką, Jedna z takich sytuacji przyniosła efekt bramkowy w 57 minucie, gdy dośrodkowanie z prawej strony boiska strzałem głową wykorzystał skutecznie Maciej Szymczyk pokonując Andriego Zhula. Po strzeleniu gola zespół gospodarzy jeszcze mocniej ruszył to ataku, ale nasz bramkarz pewnie i szczęśliwie interweniował, nie dopuszczając do zmiany wyniku. Ofensywna gra gospodarzy rozluźniła ich szyki obronne, czego skutkiem była akcja Martina Giericha od środkowej linii boiska, jednak Michał Grzesik, który pojawił się na placu gry po przerwie, nie dał się pokonał w sytuacji sam na sam. W 75 minucie jednak nie był już w stanie wybronić swego zespołu przed stratą bramki. Pikę w środkowej strefie boiska przejął Konrad Szwarc, pobiegł z nią w pole karne gospodarzy pomimo asysty kilku zawodników i spokojnym strzałem po ziemi pokonał Grzesika. Nasz środkowy pomocnik w 89 minucie ustalił wynik zawodów, gdy po przejęciu piłki przed polem karnym gospodarzy po raz drugi nie dał szans Grzesikowi.

Za tydzień ostatni mecz tegorocznej jesieni dla naszej drużyny podczas którego na boisku w Miedźnie zmierzymy się z wiceliderem rozgrywek Błękitnymi Libidza.

Skład:
1. Andrii Zhul
2. Paweł Gala (C)
3. Michał Szyda
4. Mateusz Pełka
5. Daniel Jóźwik (61' Krystian Ratajczyk)
6. Kryspin Malinowski
7. Dominik Fajer
8. Konrad Szwarc
9. Szymon Jóźwiak (50' Jakub Chwist)
10. Michał Chłąd (90' Patryk Matyja)
11. Martin Gierich (80' Bartłomiej Lis)

0:1 Martin Gierich 8' (asysta Szymon Jóźwiak)
0:2 Szymon Jóźwiak 20' (asysta Martin Gierich)
1:2 Maciej Szymczyk 57'
1:3 Konrad Szwarc 75'
1:4 Konrad Szwarc 89'

autor: Wojtika 2021-10-25 20:02:47

Profil Wojtika w Futbolowo Daniel Fidler, opiekun Pogoni 1947 Kłomnice, po ligowej porażce z KS Stradom Częstochowa podał się do dymisji, która została przyjęta.

autor: Wojtika 2021-10-29 19:12:31

Profil Wojtika w Futbolowo Daniel Fidler pozostanie trenerem Pogoni 1947 Kłomnice do zakończenia rundy jesiennej.
Tymczasem pracę w Unii Rędziny stracił Tomasz Sobczak, którego zastąpił Jarosław Neumann.
Także Naprzód Ostrowy rozstał się z trenerem, Patrykiem Grzybkiem.