Zwycięstwo na zakończenie ligowych zmagań

• autor: polemistes, 2021-10-31 10:04

Na zakończenie zmagań w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 Grom Miedźno pokonał wczoraj Błękitnych Libidza 1:0 (1:0), po bramce Jakuba Chwista w 4 minucie spotkania. Było to trzecie kolejne ligowe zwycięstwo naszej drużyny, która ostatecznie ten rok, bez względu na wyniki zaległych meczów, zakończyła 5 miejscu w ligowej tabeli.

Piłka nożna to nie łyżwiarstwo figurowe, balet ani skoki narciarskie. Styl nie jest najważniejszy, a liczą się efekty końcowe. Taką myślą z pewnością można podsumować wczorajszy domowy mecz seniorów Gromu z wiceliderem rozgrywek zespołem Błękitnych Libidza. Goście przed wczorajszym spotkaniem nie zaznali goryczy porażki, odnosząc 5 zwycięstw oraz 4 remisy.

Mecz rozpoczął się dla naszego zespołu od mocnego akcentu, bo już w 4 minucie padła pierwsza i jak się okazało jedyna bramka tego popołudnia. Podanie po prawej stronie boiska Michała Szydy za linię obrony gości otrzymał Jakub Chwist, który technicznym uderzeniem pokonał Krzysztofa Kuźnika. Na tym opis tego spotkania można byłoby już zakończyć, bo gra obu zespołów nie wyglądała najlepiej, brakowało płynności a liczba niecelnych podań zwiększała się w postępie geometrycznym. Goście chcieli zmienić niekorzystny dla siebie wynik meczu, ale ich poczynania ofensywne kończyły się na w miarę pewnie, ale też momentami szczęśliwie, interweniującej formacji defensywnej Gromu. Nasz zespół stworzył kilka co prawda kilka sytuacji pod bramką rywala, ale  strzały między innymi Szymona Jóźwiaka i Jakuba Chwista w pierwszej połowie oraz Tomasz Żurka oraz Dominika Fajera w drugiej odsłonie meczu nie znalazły drogi do bramki zespołu z Libidzy.

Trzy punkty na zakończenie jesiennych zmagań cieszą i pozwalają z wiarą przepracować zimowy okres przygotowawczy, bo różnice w ligowej tabeli nie są duże i jest jeszcze szansa powalczyć o dobre miejsce na koniec sezonu.

Skład:
1. Mateusz Łazowski
2. Paweł Gala (C)
3. Michał Szyda
4. Mateusz Pełka
5. Daniel Jóźwik
6. Michał Chłąd
7. Dominik Fajer (90' Bartłomiej Lis)
8. Konrad Szwarc
9. Szymon Jóźwiak 60' Kamil Lubczyński)
10. Jakub Chwist (45' Tomasz Żurek)
11. Martin Gierich  (85' Krystian Ratajczak)