Klub Sportowy Grom Miedźno - strona oficjalna

Strona klubowa

Aktualności

Krótko i na temat - podsumowanie rundy jesiennej w Klasie...

  • autor: Wojtika, 2021-11-28 16:04
Krótko i na temat - podsumowanie rundy jesiennej w Klasie A, grupa I

Piłkarska jesień w rozgrywkach Klasy A, grupa I została zdominowana przez zespół Lotnika Kościelec czyli zespół, który jest spadkowiczem z Klasy Okręgowej. Grom Miedźno rundę jesienną zakończył na 5. pozycji z niewielką stratą do podium. Walka jednak, zwłaszcza o drugi i trzeci stopień podium zapowiada się bardzo interesująco w rundzie rewanżowej.

 

Dosłownie przeddzień rozpoczęcia rozgrywek okazało się, że rozgrywki Klasy A, grupa I będą odbywać się w 12 – zespołowym zestawieniu albowiem problemy kadrowe spowodowały wycofanie z rozgrywek zespołów Orlika Blachownia i Sokoła Wręczyca Wielka.

Ton rozgrywkom od samego początku nadawał Lotnik Kościelec czyli jeden z faworytów. Działacze klubu z Kościelca za cel postawili sobie szybki powrót do wyższej klasy rozgrywkowej. Połączenie rutyny z młodością powoduje, że Lotnik już jedną nogą, choć jest to półmetek rozgrywek, jest ponownie w Klasie Okręgowej.

Drugie miejsce po rundzie jesiennej zajmuje zespół Błękitnych Libidza, który także przeszedł kadrową rewolucję, która z zespołu broniącego się przed spadkiem, stał się kandydatem do gry w barażach o awans do „okręgówki”. Grający trener, Miłosz Bielecki, świetnie poukładał wszystkie elementy i efekty są wymierne. Błękitni jako jedyni „urwali” punkty liderowi rozgrywek ale tracą ich 9 do „Lotników”.

Trzecie miejsce zajmuje Oksza Łobodna, zespół, który przed sezonem był wymieniany w gronie faworytów. Kilka potknięć w trakcie rundy powoduje, że walka o bezpośredni awans będzie niezwykle trudna podobnie jak batalia o załapanie się do spotkania barażowego do którego zakwalifikuje się drugi zespół z rozgrywek Klasy A Podokręgu Częstochowa z lepszą średnią arytmetyczną a ten zmierzy się z drugim zespołem rozgrywek lublinieckiej Klasy A.

Czwarte miejsce w rozgrywkach zajmuje kolejna, pozytywna niespodzianka sezonu, Płomień Czarny Las. W zespole Sebastiana Pluty ton grze nie nadają już tylko bracia Stefańscy ale w kadrze znajduje się kilku młodych „wilczków”, którzy prezentują odpowiedni poziom sportowy.

Grom Miedźno – naszemu zespołowi poświęcimy nieco więcej uwagi w oddzielnej części podsumowania.

Szósta pozycja po rundzie jesiennej należy do Liswarty Popów, która miała bardzo dobrą końcówkę rundy a było to spowodowane powrotem do gry czołowych zawodników. Niestety, problemy kadrowe w pierwszej części rundy spowodowały, że zespół prowadzony przez Łukasza Pilarza znajduje się w połowie stawki z szansami na walkę o podium w końcowym rozrachunku sezonu.

Siódme miejsce po pierwszej części sezonu zajmuje Kmicic Kruszyna. Zespół, który do miejsca 6. traci już sześć punktów. W przerwie między rundami zarząd klubu będzie szukał trenera ponieważ po 5 latach współpracy rozstał się z Mariuszem Sędzielewskim.

Rewelacyjnie w rozgrywki A – klasowe wszedł beniaminek z Rzek Wielkich. W drużynie Metalu wszystko dobrze wyglądało aż do siódmej serii spotkań w której to beniaminek zmierzył się ze spadkowiczem z Klasy Okręgowej, Lotnikiem a ten bezlitośnie „przywitał” rywala w A – klasie. Zapoczątkowało to serię 5 porażek z rzędu. Zespół z Rzek udowodnił jednak, że trzeba na niego uważać.

Dziewiąte miejsce przypada Gromowi Cykarzew. Drugi ze spadkowiczów nie może się odnaleźć i w Klasie A czego efektem jest tylko 10 zdobytych punktów. Dorobek punktowy i miejsce w tabeli ma poprawić nowy szkoleniowiec w Cykarzewie ponieważ po kilku latach piastowania funkcji trenera z prowadzenia zespołu zrezygnował Marcin Kotyla.

Dziesiątą pozycję zajmuje Naprzód Ostrowy, który tej rundy nie zaliczy do najlepszych. W trakcie rundy z funkcji trenera został zwolniony Patryk Grzybek. Sytuację i nastroje poprawił  zwycięski pojedynek z Ajaksem, który może być dobrym prognostykiem przed rundą rewanżową. W zespole nie brakuje doświadczonych zawodników ale i bardzo młodych chłopaków, którzy jeśli tylko będą chcieli czerpać wiedzę od starszych kolegów to w przyszłości mogą stworzyć solidny zespół.  

Nie najlepiej rundę jesienną zapamiętają także zawodnicy Ajaksu Częstochowa. Tradycyjnie, zespół ten przed rozpoczęciem sezonu musiał komponować skład na nowo. Podopieczni Piotra Pawłowskiego tylko jeden punkt zdobyli na wyjeździe. Pozostałe punkty wywalczyli na własnym boisku, które niestety jest jednym z najgorszych w lidze mimo, że posiada tzw. sztuczną nawierzchnię, która jednak solidnie jest zużyta.

Ligowe zestawienie zamyka Sparta Nowa Wieś, która 4 z 5 punktach zdobyła na zespołach z gminy Miedźno. Mimo nie najlepszej jesieni, to w zespole Włodzimierza Bodziachowskiego, który w trakcie rundy na stanowisku trenera zmienił Wojciecha Kozaka, jest kilku ciekawych zawodników. Spartanie mają wiarę, że w rundzie rewanżowej poprawią swoją pozycję.

Na kolejne ligowe zmagania musimy poczekać aż do początku kwietnia.

zdjęcie: Andrzej Murawski, 04.09.2021 Płomień Czarny Las - Grom Miedźno


  • Komentarzy [5]
  • czytano: [218]
 

autor: Wojtika 2021-11-28 21:22:38

Profil Wojtika w Futbolowo Karol Gałus został trenerem Kmicica Kruszyna. Oprócz funkcji trenera pierwszej drużyny będzie prowadził także zespół trampkarzy, który przejmie po Patryku Włodarku. W rundzie jesiennej Gałus był grającym trenerem Juniora Szarlejka.


autor: Wojtika 2021-11-29 18:19:08

Profil Wojtika w Futbolowo Rozpoczęła się trenerska karuzela. Tomasz Czok, nie doszedł do porozumienia z władzami Gromu Cykarzew i trafił do Pogoni 1947 Kłomnice. Były opiekun Amatora Golce, który przez minione pół roku w Golcach pełnił rolę II trenera zastąpił na stanowisku trenerskim Daniela Fidlera.

Patryk Podwysocki zrezygnował z prowadzenia zespołu Pilicy Koniecpol, gdzie swoją funkcję pełnił od początku sezonu. Nowym trenerem zespołu ma zostać Grzegorz Kuziorowicz, obecnie zawodnik Znicza Kłobuck.

Karol Kasprzyk, zawodnik Znicza Kłobuck łączony jest z trenerską posadą w rodzinnych Ostrowach nad Okszą.

Znicz Kłobuck bez trenera! Z posady trenera został zwolniony Robert Brzeziński.


autor: Wojtika 2021-11-29 18:20:37

Profil Wojtika w Futbolowo Oskarem Czyżowskim, zawodnikiem Sokoła Olsztyn wypożyczonym do Znicza Kłobuck zainteresowana jest Iskra Mokrzesz.


autor: Wojtika 2021-12-01 19:19:54

Profil Wojtika w Futbolowo Sebastian Synoradzki, który pełnił funkcję nieformalnego trenera Orkana Rzerzęczyce został zwolniony z zajmowanego stanowiska.


autor: Wojtika 2021-12-03 16:05:58

Profil Wojtika w Futbolowo Damian Nowak został nowym trenerem seniorskiego zespołu Znicza Kłobuck. Nowy szkoleniowiec trzeciej siły Klasy Okręgowej ma w swoim trenerskim CV awans z Odrą Wodzisław do III ligi oraz awans z MKS Myszków do IV ligi.


Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

i po przerwie... - działamy

Najbliższe spotkanie

mecz towarzyski
Grom Miedźno   Warta Mstów
2022-02-19, 16:00:00

Częstochowa, ul. Limanowskiego 83

Ostatnie spotkanie

Grom Miedźno 6:4 Płomień Lgota Mała
2021-11-06, 14:00:00
Miedźno, Stadion im. L. Bodziachowskiego ul. Szkolna 5
    relacja »
mecz towarzyski

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
Sparta Nowa Wieś 0:0 Ajaks Częstochowa
Kmicic Kruszyna 4:3 Naprzód Ostrowy
Płomień Czarny Las 1:3 Lotnik Kościelec
Grom Miedźno 1:0 Błękitni Libidza
Liswarta Popów 7:3 Metal Rzeki Wielkie
Oksza Łobodno 7:2 Grom Cykarzew

Statystyki drużyny

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

30plus

 

 

 

 

 

 

 

 

1%

 

Nie siedź w domu, przyjdź do Gromu

 

Kalendarium

23

01-2022

niedziela

24

01-2022

pon.

25

01-2022

wtorek

26

01-2022

środa

27

01-2022

czwartek

28

01-2022

piątek

29

01-2022

sobota

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 3 gości

dzisiaj: 85, wczoraj: 793
ogółem: 4 003 993

statystyki szczegółowe

Wyszukiwarka

1%

Korzystając z pomocy Fundacji Studenckiej "Młodzi - Młodym" zachęcamy Państwa do wsparcia finansowego naszego klubu poprzez przekazanie 1% podatku na rzecz KS Grom w Miedźnie

Uzyskane w ten sposób środki pieniężne chcemy przeznaczyć na ZAKUP SPRZĘTU SPORTOWEGO, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb naszej drużyny młodzieżowej.

Przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT w formularzu należy wpisać

 nr KRS 0000270261

Pod pozycją cel 1% wpisz : GROM MIEDŹNO 27

Serdecznie dziękujemy.