Klub Sportowy Grom Miedźno - strona oficjalna

Strona klubowa

Aktualności

Seniorzy Gromu w rundzie jesiennej

  • autor: Wojtika, 2021-12-01 18:59

Grom Miedźno po rundzie jesiennej zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli. Trudno jednoznacznie ocenić zajmowaną pozycję. Z jednej strony ciekawe transfery a co za tym idzie większe oczekiwania a z drugiej mnogość zmian niekoniecznie od razu może przełożyć się na sukces sportowy.

Zarząd klubu wraz z trenerem, pamiętni kłopotów kadrowych, które dotknęły zespół seniorów w rundzie wiosennej aby zapobiec podobnym sytuacjom, postanowili uzupełnić kadrę zespołu. Ciekawe, jak na A – klasowe realia, transfery spowodowały podniesienie poziomu sportowego zespołu oraz, w poniektórych spotkaniach nadkomplet w kadrze meczowej i komfort prowadzenia zajęć treningowych.

Pomimo budowy zespołu, który w perspektywie czasu może pokusić się o walkę o najwyższe cele w rozgrywkach, nie brakuje klubowych kibiców, którzy ubolewają, że w zespole już nie ma tylko miejscowych zawodników. Nasz zespół i klub przez wiele lat opierał zespół seniorów na miejscowych zawodnikach jednakże ten stan rzeczy skończył się w momencie kiedy starsi zawodnicy postanowili zakończyć przygodę z piłką, innych do porzucenia piłkarskiego rzemiosła zmusiło życie – sprawy osobiste, rodzina, praca zawodowa a jeszcze inni postanowili kontynuować grę w innych zespołach. Pomimo wielu prób odtworzenia zespołu juniorów, który tworzyłby naturalne zaplecze pierwszego zespołu, nie udało się znaleźć chętnych do gry.

Taki stan rzeczy spowodował, że w przerwie między sezonowej do zespołu dołączyło kilku ciekawych zawodników, inni po krótkotrwałej przerwie powrócili do gry. Łącznie w przerwie letniej do zespołu dołączyło 9 zawodników. To powoduje, że dziś mamy solidny zespół złożony w części z miejscowych zawodników, i z części z zawodników, którzy choć są przyjezdni, to z wielkim zaangażowaniem reprezentują barwy Gromu. W rundzie jesiennej do rozgrywek zostało zgłoszonych 29 zawodników z czego 24 spędziło chociażby minutę na murawie podczas ligowych zmagań. Co ciekawe, w jedenastu kolejkach, bramki zespołu strzegło aż czterech bramkarzy: Piotr Kott  (7 razy), Mateusz Łazowski (2 razy), Andrii Zhul (2 razy) oraz Paweł Gala (1 raz).

Zespół Gromu w jedenastu spotkaniach wywalczył 18 punktów, pięć razy wygrywając, trzy razy remisując i trzy razy przegrywając. Najokazalsze zwycięstwo zespół odniósł w Rzekach Wielkich pokonując beniaminka rozgrywek 4:1, wśród zwycięstw jest także derbowa wygrana z Naprzodem Ostrowy 4:2 oraz zwycięstwo w sąsiedzkim pojedynku z Liswartą Popów 3:2, zespół odniósł także szczęśliwe zwycięstwo z Błękitnymi Libidza 1:0 a listę zwycięstw uzupełnia wygrana 3:2 nad Gromem Cykarzew.

Z trzech remisów, dwa z nich trzeba odnotować jako nie zdobycie jednego punktu a strata dwóch. Remis 3:3 z Kmicicem Kruszyna oraz 1:1 ze Spartą Nowa Wieś należy zaliczyć do tych gdzie nie zyskaliśmy a straciliśmy. Remis w spotkaniu z Płomieniem Czarny Las 1:1 należy uznać, patrząc na postawę zespołu Płomienia jako wynik sprawiedliwy.

Porażki, a było ich trzy, bolą. Przegrana z Lotnikiem była niejako wkalkulowana. Przegrana 1:4 z Okszą Łobodno wynikała z rozegrania najsłabszego meczu w rundzie i jest to jednocześnie najwyższa przegrana w rundzie. Niestety, przegrana z Ajaksem Częstochowa 0:1 także odbija się do dziś czkawką tym bardzie, że Ajaks w tej rundzie nie zaliczał się do czołówki.

Zespół Gromu w zestawieniu spotkań u siebie, których rozegrał tylko cztery zdobył 8 punktów (średnia 2,00) na co składają się 2 zwycięstwa i 2 remisy oraz 8 zdobytych i 6 straconych bramek. Daje to nam 8. miejsce.

Na wyjazdach rozegraliśmy siedem pojedynków zdobywając 10 punktów (średnia 1,42) w tym wygrywając 3, raz remisując i 3 razy przegrywając. Bilans bramkowy 14:14. W tym zestawieniu, jesteśmy wiceliderem ale inne zespoły mają mniej rozegranych spotkań na wyjazdach.

Zespół w rundzie jesiennej zdobył 22 bramki a stracił ich 20. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu jest Martin Gierich, który 7 razy pokonywał bramkarzy rywali a to mu daje miejsce w czołowej „10” najskuteczniejszych zawodników rozgrywek Klasy A, grupa I. Najwięcej podań otwierających drogę do bramki zapisał na swoim koncie Szymon Jóźwiak – 5, który przewodzi także w tzw. klasyfikacji kanadyjskiej. Jako jedyny, komplet spędzonych minut na boisku ma Konrad Szwarc – 990, w różnym wymiarze czasowym ale we wszystkich spotkaniach rundy wystąpili także: Michał Chłąd, Dominik Fajer i Martin Gierich. Największymi „brutalami” zespołu są Kamil Lubczyński i Kryspin Malinowski, którzy czterokrotnie już oglądali żółte kartki. Zespół Gromu tylko w jednym spotkaniu, z Naprzodem Ostrowy, kończył spotkanie w „10” spowodowane wykluczeniem zawodnika w wyniku dwóch napomnień. Rywale Gromu, podobnie jak zawodnicy Gromu, obejrzeli 21 żółtych kartek.

Ikonografika przedstawiająca czas strzelania i tracenia bramek wg przedziałów 15 minutowych; mocny, bramkostrzelny początek i koniec, a słaby środek, kiedy tracimy więcej – zestawienie przygotował Andrzej Murawski.

 

Legenda: czerwone - bramki stracone, niebieskie - bramki zdobyte

Tabela przedstawiająca zestawienie zajmowanych miejsc, zdobytych punktów i bramek w poprzednich pięciu sezonach w rozgrywkach Klasy A czyli w okresie po spadku z Klasy Okręgowej.

Sezon

Liczba spotkań

Zdobyte punkty

Średnia punktów

Zwycięstwa

Remisy

Porażki

Bramki

Miejsce na koniec rundy

2021/2022

11

18

1,63

5

3

3

22:20

5.

2020/2021

13

19

1,46

6

1

6

20:27

8.

2019/2020

13

17

1,3

5

2

6

29:26

7.

2018/2019

13

15

1,15

4

3

6

28:26

9.

2017/2018

13

12

0,92

4

0

9

22:37

11.

zdjęcie: Andrzej Murawski


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [105]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

i po przerwie... - działamy

Najbliższe spotkanie

mecz towarzyski
Grom Miedźno   Warta Mstów
2022-02-19, 16:00:00

Częstochowa, ul. Limanowskiego 83

Ostatnie spotkanie

Grom Miedźno 6:4 Płomień Lgota Mała
2021-11-06, 14:00:00
Miedźno, Stadion im. L. Bodziachowskiego ul. Szkolna 5
    relacja »
mecz towarzyski

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
Sparta Nowa Wieś 0:0 Ajaks Częstochowa
Kmicic Kruszyna 4:3 Naprzód Ostrowy
Płomień Czarny Las 1:3 Lotnik Kościelec
Grom Miedźno 1:0 Błękitni Libidza
Liswarta Popów 7:3 Metal Rzeki Wielkie
Oksza Łobodno 7:2 Grom Cykarzew

Statystyki drużyny

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

30plus

 

 

 

 

 

 

 

 

1%