Najmłodszy zespół Gromu w akcji

• autor: Wojtika, 2021-12-04 18:53

Najmłodszy zespół Gromu po raz pierwszy uczestniczył w turniejowej rywalizacji. Zespół prowadzony przez Łukasz Głuska uczestniczył w turnieju mikołajkowym Akademii Piłkarskich Pokoleń organizowanym przez KOS Victoria 1922 Częstochowa.

Do turniejowej rywalizacji przystąpiło sześć zespołów. Prócz Gromu Miedźno, udział brały dwa zespoły gospodarzy, Victorii Częstochowa, Płomień Czarny Las, Pokój Sadów i Liswarta Krzepice. Zmagania toczyły się systemem „każdy z każdym” a więc zespoły rozegrały po pięć spotkań, każdy z pojedynków trwał 18 minut.

Podczas turnieju nie była prowadzona klasyfikacja końcowa a wszyscy uczestnicy prócz słodkiego poczęstunku otrzymali pamiątkowe medale za uczestnictwo w zawodach. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy pierwsze, historyczne bramki zespołu na zawodach autorstwa Jakuba Rzepki i Marka Lady w pojedynku z drugim zespołem Victorii Częstochowa.

W naszym zespole widać było brak obycia i doświadczenia meczowego ale nasi młodzi zawodnicy świetnie się bawili, niczym nie zrażając się. Wyniesione, nowe doświadczenia, nowe emocje zapewne dodają animuszu do wzmożonych treningów i … udziału w kolejnych zawodach sportowych.

Skład zespołu Gromu Miedźno podczas turnieju: Kacper Pisula, Maksymilian Skupień, Filip Tałajczyk, Borys Miarka, Marek Lada, Antoni Bedła, Robert Szczepaniak, Jakub Rzepka, Kacper Lis, Marcin Chudy

Dziękujemy za obecność rodzicom dla których to było nie mniejsze przeżyć aniżeli dla naszych zawodników.