Grom Miedźno czwarty w halowym turnieju poświęconym pamięci...

• autor: Wojtika, 2022-01-08 21:09
Grom Miedźno czwarty w halowym turnieju poświęconym pamięci Michała Kobusa

8 stycznia 2022 seniorski zespół Gromu Miedźno wziął udział w XIII edycji turnieju poświęconego pamięci tragicznie zmarłego w roku 2007, Michała Kobusa. Zespół Gromu wygrał fazę grupową, jednak w półfinale i w meczu o trzecie miejsce musiał uznać wyższość rywali. Turniej od 2014 roku odbywa się na hali sportowej przy ulicy Sabinowskiej w Częstochowie.

Do turnieju przystąpiło osiem zaproszonych przez organizatorów, czyli KS Stradom Częstochowa i głównego inicjatora imprezy, Tomasza Czoka, zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się: Ajaks Częstochowa (Klasa A, grupa I), Stradom Częstochowa (Klasa Okręgowa), Lotnik Kościelec (Klasa A, grupa I) oraz Grom Miedźno (Klasa A, grupa I). Do grupy B przydzielono zespół Przyjaciół Kobiego, który bronił zdobytego w roku 2020 tytułu oraz Lot Konopiska (Klasa Okręgowa), Unia Rędziny (IV liga) i Sparta Szczekociny (Klasa Okręgowa).

Rywalizację w grupie A wgrał zespół Gromu Miedźno, który w pierwszym pojedynku, bo bramce Dominika Fajera w końcówce spotkania pokonał Lotnik Kościelec. W drugim spotkaniu, Grom pokonał gospodarzy turnieju, Stradom Częstochowa. Bramki w tym spotkaniu zdobywali: Konrad Szwarc – 2 oraz Dominik Fajer i Dawid Jankowski. Gospodarze zdobyli bramkę w końcówce spotkania. Po drugiej kolejce spotkań w grupie wiadomo było, że Grom Miedźno z grupy wyjdzie z pierwszego miejsca. Ostatni pojedynek grupowy z Ajaksem Częstochowa to spotkanie niewykorzystanych sytuacji i braku zdecydowania w sytuacjach podbramkowych przez zespół Gromu czego efektem była… strata bramki w ostatnich sekundach spotkania i w efekcie porażka na zakończenie grupowych zmagań. Drugie miejsce w grupie przypadło Lotnikowi Kościelec, który dzięki bezpośredniemu zwycięstwu nad Ajaksem Częstochowa, 3:1 z czterema punktami uzyskał awans do półfinału. Czwarte miejsce wywalczył Stradom Częstochowa z dwoma „oczkami” na koncie.

W grupie B równych sobie nie miał zespół Przyjaciół Kobiego, wśród których prym wiedli: Tomasz Czok, Paweł Marchewka, Dariusz Krężel czy Rafał Psonka. W grupie pokonali oni kolejno: Lot Konopiska 3:1, Unię Rędziny 5:0 i Spartę Szczekociny 2:1. Drugie miejsce wywalczyli podopieczni Cezarego Siwego, którzy Unię Rędziny wyprzedzili dzięki lepszemu bilansowi bramkowego. W bezpośrednim spotkaniu padł remis 1:1. Pomimo wielkiej determinacji, bez punktów zmagania w grupie zakończył Lot Konopiska.

W meczu o VII miejsce spotkały się drużyny Stradomia Częstochowa i Lotu Konopiska. Zwyciężyli gospodarze 2:1.

W pierwszym półfinale Grom Miedźno spotkał się ze Spartą Szczekociny. Pomimo ataków podopiecznych Dawida Jankowskiego to jednak Spartanie okazali się niezwykle skuteczni, którzy grając z kontry zdobyli dwie bramki autorstwa kolejno Papaja i Winiarskiego.

W drugim półfinale zespół Przyjaciół Kobiego pokonał Lotnik Kościelec 4:1.

W spotkaniu o V miejsce do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzutu karne. W regulaminowym czasie gry zespół Ajaksu Częstochowa remisował z Unią Rędziny 2:2. Rzuty karne lepiej wykonywali podopieczni Piotra Pawłowskiego wygrywając 2:0.

Spotkanie o III miejsce w turnieju było rewanżem za pojedynek grupowy. Pomimo, że Grom objął prowadzenie za sprawą bramki bezpośrednio z rzutu rożnego wykonywanego przez Dawida Jankowskiego to kolejne trafienia były autorstwa zawodników Lotnika w liczbie czterech.

Finałowe starcie pomiędzy Przyjaciółmi Kobiego a Spartą Szczekociny było potwierdzeniem, że „stare boiskowe wygi” wspomagane przez „młode wilczki” w tym dniu nie mają sobie równych. Ostatecznie bramki Tomasza Czoka, Pawła Marchewki i Karola Kuczery dały wygraną 3:0, obronę pucharu, który już tradycyjnie z rąk Tomasza Czoka powędrował do rodziców ś.p. Michała Kobusa.

Jury wybrało także najlepszego zawodnika i bramkarza turnieju a zawody wyłoniły najlepszego strzelca. Statuetka i nagroda rzeczowa dla najlepszego zawodnika trafiła do rąk Dariusz Krężela, którego gra naprawdę cieszyła oko. Najlepszym bramkarzem wybrano Karola Kuczerę a najlepszym strzelcem został Paweł Marchewka, zdobywca 6  bramek.

Turniej halowy pamięci Michała Kobusa

Ajaks Częstochowa

4.

Stradom Częstochowa